Union je na trhu PZP viacmenej nováčikom. PZP ponúka necelých desať rokov, cca od roku 2009. Preto má aj trochu iný postup určovania ceny PZP online. Pozerá sa aj na hmotnosť automobilu, na čo iné poisťovne neprikladajú až takú váhu. Ďalej to je už pri určovaní ceny pzp klasika – objem a výkon motora, vek majiteľa a okres prihlásenia vozidla. Union ponúka tri typy alebo balíky povinného zmluvného poistenia.

 

BASIC

OPTIMUM

EXCELLENT PLUS

 

Asistenčné služby ako pomoc pri defekte, nepojazdnom aute, ktoré potrebuje odťah, pri slabej autobaterke a pod. sú ponúkané iba pri balíkoch OPTIMUM a EXCELLENT PLUS, nie pre BASIC. Ďalšie obmedzenie balíkov sa týka poisteniu proti živlom, je ho možné uzavrieť iba k Excellent plus. A platí sa tam spoluúčasť do výšky desať percent. Ostatné poistenia skla, zvery, výtlkov, úrazové pripoistenie pre vodiča.

UNION PZP ONLINE

Za zmienku určite stoja bonusy a zľavy, ktorá ponúka UNION. Najlákavejšia je zľava 5% pri poistení online. ďalej ponúkajú zľavy pri využívaní ich služieb 5% a ako aj iné poisťovne odmeňovanie za bezškodové priebehy poistiek. Na webe nájdete aj inštrukcie ohľadom výpovede PZP z vašej aktuálnej poisťovne. Potrebujete k tomu však tlačivo takže pridávame aj vzor ako to vypísať. Potom stačí už len zaslať poštou doporučene na adresu poisťovne, všetky adresy slovenských pzp poisťovní nájdete v prehľadnej tabuľke. Alebo to tam môžete doniesť aj osobne. Nájdete to všetko na tejto internetovej stránke PZP: https://www.poistit.sk/

Ktoré poisťovne sú najväčšie?

Najväčší hráči na slovenskom poistnom trhu sú tradične Kooperativa s necelými 27% a za ňou poisťovňa Allianz s 22% podielom. Spolu teda zabrali polovicu trhu. Druhú polovicu si rozdrobili poisťovne Generali s 11,6%, Komunálna poisťovňa s 11%. Nasledovala Uniqa s necelými 7%. Axa si uhryzla 5,75% a podobne na tom je aj ČSOB. Na chvost sa radia Wustenrot s 4,97% a Union 3,67%. Tradične na konci skončila najmenej známa Groupama s niečo vyše dvoch percent.

Počet nehôd stúpa každým rokom

Zvýšený počet nehodových udalostí je aj následok stúpajúceho počtu zaevidovaných vozidiel a to presne o štyri percentá. Počet poistených áut je približne 3 milióna. Počet nehôd teda škodových udalostí sa pohybuje vo veľkosti cca 145 tisíc.

Neriskujte a uzavrite si PZP online

Pri neuzavretom PZP Vám hrozí vysoká pokuta v tisícoch eur. Pri extrémnych prípadoch môže dôjsť až k exekúcii. Neriskujte a uzavrite si zákonnú poistku na Vaše motorové vozidlo. V dnešnej dobe je to extrémne jednoduché. Stačí si do mobilu alebo počítača naťukať online PZP kalkulačka, zadať informácie o Vašom aute a o Vás a už i len vybrať najvýhodnejšiu ponuku. Ušetrite čas, peniaze a budete krytý v prípade autonehody.

Pre nové autá sa zamerajte aj na havarijné poistenie

Ak vlastníte novšie alebo úplne nové auto nepodceňujte havarijné poistenie. Narozdiel od PZP povinné nie je no môže Vám ušetriť tisíce ak nie desaťtisíce eur. Na trhu je množstvo poisťovní s množstvom balíkov a rôznych pripoistení. Preto si jednoducho vyberiete balík ušitý na mieru. Ako inak, aj havarijné poistenie sa dá jednoducho porovnať a vyklikať online cez internet. Pozor si dajte na parametre ako spoluúčasť a výluky poistení, aby ste škodovej udalosti neodišli z poisťovne sklamaný. Dôležitý je aj rozsah asistenčných služieb inak povedané čo všetko máte v cene. V niektorých prípadoch sa môže stať, že poisťovňa Vám iba dojedná a zavolá odťahovku, ktorú si už ale zaplatíte sami. To všetko zistíte v porovnávacej tabuľke, ktorá sa zobrazí po vyklikaní pzp alebo havarijnej online kalkulačky.